| xFaith a întrebat:

Ce sport ati alege dintre Karate si Box?
Justificati care sport este mai bun love struck

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Pentru fete mai bun karate.
Problema la karate este ca ai nevoie de multi ani ca sa inveti ceva.
La box iti perfectionezi loviturile de pumn,inveti eschive etc.
Eu am facut Kung Fu,si mi se pare cel mai bun.
Este un fel de kick box,doar ca mai inveti si niste proiectari, cazaturi, etc.Este mult mai greu si mai bun.

7 răspunsuri:
| BlackHorizon a răspuns:

Depinde ce vrei: daca vrei sa stii numai sa te aperi dupe la karate daca vrei sa faci un sport full contact du-te la box(dar ar fi in avantajul tau daca ai face ce am facut si eu(Box,Kickbox,Muay thai si Jiu jitsu) ca inveti tot ce ai nevoie.
Decat sa mergi box, mai bine mergi la kickbox, deoarece la o bataie de strada trebuie sa stii sa dai cu ce ai(incepand de la cap,coate,pumni,genunchi, tibii, tamponuri(cu calcaiu)) altfel cam iei bataie.

| wowemy a răspuns:

Eu aleg krate k u alegi ce sport vrei sa practici

Răspuns utilizator avertizat
| deutza_3778 a răspuns:

Karate! Deoarece este un sport mai portivit si pentru fete si pentru baieti! E un sport in care nu trebuie neaparat sa ii spargi capul advresarului ca sa invingi.E un sport care te ajuta in auto aparare si in defensiva.Te pup kiss. Funda?

| BeautifulAngel a răspuns:

Karate
sigur karate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mie-mi place muay thai, n-am facut niciodata dar imi place cum bate Scott Adkins ( Boyka ) si Tony Ja sa te uiti pe youtubewinking

| RiveSide a răspuns:

Pai.nu exista un sport mai bun, fiecare are avantajele lui si dezavantajele lui, asta trebuie sa fie decizia ta. Eu as prefera karate deoarece mi-ar fi foarte folositor si cred ca m-as descurca, inca odata iti spun ca e decizia ta. Eu ti-as recomanda karate din propria parere si experienta. Multa bafta!