| AℓєLoveD a întrebat:

Ce ati alege dintre caine si pisica?
justificati raspunsul
dau fundita

19 răspunsuri:
| MissAvocado a răspuns:

Buna! eu sunt nini cea cu raspunsul de mai jos... daca consideri ca merit fundita terog da-mi-o pe acest cont. voi intra de pe celalalt cont ca sa-ti spun ca eu sunt ca sa nu crezi ca vreau sa fur fundita altcuiva

| Yumitsu a răspuns:

Cainele pentru ca e prieten fffffoooaarteeee bun, si te asculta, iar daca te porti frumos cu el nu te va trada niciodata.
Pisica pentru ca e moale si toarce, iar pisica unei vecine adora sa o iei in brate, si ii place sa stea cu capul in par laughing
Daca ar fi sa aleg, totusi ar fi caine. Adica deja am ales happy

| Herr a răspuns:

Caine.

Cainele este un animal loial, pe cand pisica face numai rele(sa nu intru in detalii). Cainele te poate ajuta cam la orice si in plus este cel mai bun prieten al omului, nu poti compara un caine cu o pisica.

| Daisy_5316 a răspuns:

Câine.

Deoarece câinii sunt foarte jucăuşi, sunt consideraţi cei mai buni prieteni ai oamenilor. Rasele de câini sunt numeroase, şi toate au o frumuseţe aparte.
Eu am un pomeranian, ca acesta http://static.gotpetsonline.com/......n-0839.jpg

| Balboa a răspuns:

Pisica. este blanoasa, afectuasa[ sau cum se scrie.], se ataseaza si se invata acasa mai repede decat un caine. plus ca eu am o birmaneza si o iubesc tare mult.

| sergiu_6946 a răspuns:

Mie imi plac amandoi.Cainele - poate sa faca trucuri sa il inveti
Pisica - e mult mai draguta si mananca mai putin.

| Maria002 a răspuns:

Eu aleg caine.Pentru ca el e mai dragut si mai jukaus si mama mi-a promis ca la 4 ani imi cumpara unul mikutz de tot

| Anda_7636 a răspuns:

Eu as alege caine love struck. Pentru ca e multt mai jucaus decat pisica.happy

| Effy12 a răspuns:

Aleg Pisica
1. Daca stai la bloc sau nu ai spatiu in curte este mult mai usor mai alex pentru nevoii si timp liber ii pui o ladita de nisp igenic sau nisip normal(e mai bun cel igenic) La caine nu poti face asta si trebuie sa iesi de o groaza de ori cu el afara ca sa isi faca nevoile.
2. Pisicile sunt micute si pufose au mustati lungi botic mic si dragut si sunt foarte releaxante eu am avut panaacum 7 pisici si de fiecare data cand ma culcam pisica mea venea langa mine si imi torcea ori langa cap ori pe burta caini sunt mari si grai in mare parte iar cei mici sunt enervanti.(Mie de fapt nu imi plac caini delocbig grin)
3.Caini rod tot feluri de lucruri prin casa si mai si latra toata ziua.In schimb pisicile zgarie lucruri dar nu se vede atat de rau de obicei pisicilor le plac perdelele se agata de ele dar pentru mine nu a fost o problema pentru ca am draperii dar astea nu il prea interesa pe pisoi se urca pe birou si le rodeabig grin.
4.Cainii mananca muulllttt mai mult dectat pisicile deci mai multi bani aruncati.In schimb pisici trebuie sa ii faci un program regulat de 3-4 mese pe zi.
5.Intradevar daca iti iei un caine de rasa si de dimensiuni mai mari sunt buni ca iti pazesc casa. Si pisicile birmaneze fac cam acelasi lucru numai ca intr-un mod ciudat ele haraie si zgarie pe oricine intra la tine in curte(apartament)Asa facea prima mea pisici intra unchiul meu in curte si incepea sa haraie si sa ii se zbarleasca coada si toata blana de pe ea de obicei tata o lua in brante pana la zgariat si pe el.

Cam asta am avut de spus daca vrei(Si asa e cel mai bine):ia-ti o pisica La fata pune-i numele Suzy Si la baiat:Mitu Sau Tom.Era un sfat.big grin(Fundasmugsmug?>?>)

| AℓєLoveD explică:

Nu stiu ce sa aleg...
nu stiu la cine sa dau fundita ca aproape toate rasp au fost convingatoare...

| wyhay a răspuns:

As alege cainele deoarece aceste este dedicat omului si nu este la fel de fricos ca o pisica!

| andreea16_3110 a răspuns:

Imi plac cateii fiindca sunt dragalasi, te poti juca cu ei, sunt destepti. pot fii si foarte utili daca ii dresezi. Daca ai anumite probleme deste care nu ai trecut. un caine este cel mai bun. uiti de tot. din propria experientawinking ...si pisicile sunt draguta da lasa mult par, zgarie, ai momente cand nu ai cum sa te intelegi cu ea.asta e parerea mea... fundita?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele. pentru ca este frumos si te-ai putea juca cu el. in primul rand URASC pisicile, in al al doilea rand URASC pisicile si in al treilea rand sunt hoate si daca le dai un deget ele iti vor lua toata mana! (asa am patit eu cu o pisica)

| marianjack a răspuns:

Caine pentru ca e mai fain si mai afectiv decat pisicile. Ele sunt doar lingusitoare(cainele din poza e al tau ca si eu am la fel)

| Jessy_4570 a răspuns:

Caine:X deoarece este mult mai jucaus si nu zgariehappy

| Luminitapisss a răspuns:

Cainele pentru ca este tot o fire mai dragalasa ca pisica, dar cainele este putin mai inteligent si el este prietenul omului.Il poti tine ori in casa ori afara. Cum vrei. Dai fundita?happy

| NINI_2444 a răspuns:

Eu as alege catelul... este iubitor si prietenos, este loial si devotat, pisica e draguta si cuminte doar cand e mica, nu ti-ai dori sa-ti vezi draperiile dupa ce se joaca cu ele (experienta proprie), catelul e foarte activ si mereu fericit, pisica doarme toata ziua si mereu esti in pericol de a inghiti cate un par, si sa stii ca nu e deloc sanatos

cum am scris mai sus eu as alege catelul big grin sper ca te-am convins si pe tine care e cea mai buna alegere

| NINI_2444 a răspuns:

te rog, daca vrei sa-mi dai fundita da-mi-o pe celalalt cont te rog pe
dianadidi

| StoianValentina1992 a răspuns:

Caine pentru ca e mai dragut decat pisica nu stiu de ce imi plac si pisicile, dar au o latura mai misterioasa!