| Gogoasa24 a întrebat:

Ce sport recomandati unei putori cosmice cu intentii de a face sport?

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Fa ce iti place. Eu ti-as recomanda, din toata inima, sa joci tenis de camp. Chiar daca nu te vei descurca la inceput, dupa o perioada o sa inceapa sa se lege. Pe langa faptul ca te distrezi, faci foarte multa miscare si antrenezi mare parte din muschi. Mie unul pot sa zic ca mi-a schimbat viata acest sport, desi il practic doar la nivel de amatori.

| Adry05 a răspuns:

Exercitii in casa tip abdomene, flotari, genuflexiuni, gasesti programe si filmulete cu exercitii gramada pe net. Ori sporturi din astea de echiva distractive tip fotbal, basket, badminton, tennis etc.
Sau chiar inotul cum a recomandat cineva, e foarte relaxant, solicitant dar nu faci febra musculara

| anonimg a răspuns:

Legiunea franceza din care nu mai poti scapa: https://www.youtube.com/watch?v=Q-3TjuVwFaM
:)

| J0B0MAT a răspuns:

Înotul

| aXy99 a răspuns:

Putin jogging in jurul caii lactee.

| gabicoo a răspuns:

Sportu' minții

| Justme1997 a răspuns:

Înotul. Sunt o putoare dar iubesc Înotul, e relaxant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 litri de alcool pe zi mai poți și sport?

| sopranaCadaverica a răspuns:

laughing) Fa-ti un program zilnic, pui o alarma diferita pe fiecare zi pentru ora la care trebuie sa fii gata sa te-mbraci si sa dai din manute si picioruse. Uita-te pe YouTube la programele lui Billy Blanks sau FitnessBlender. Sunt extraordinare si la mine se vad rezultate. Cam cate 30-40-50 minute de cardio pentru avansati/incepatori. Sigur iti faci timp macar 30 de minute zilnic strict pentru sport. Multa vointa iti trebuie, si eu sunt in aceeasi situatie

| DimaŞtefania a răspuns:

Poate daca iti schimbi putin rutina zilnica de a merge prin oras cu masina, etc poti incepe sa mergi pe jos. Este miscarea benefica pentru noi toti plus ca daca mergi intr-un ritm alert vreo 2 ore pe zi poate sa inlocuiasca chiar si alergatul timp de o ora.