| Anonigga a întrebat:

Ce suplimente sa.mi cumpar? Buget 450 ron....am 1,86cm si 82kg, am fost gras acum un an am slabit de la 90kg pana la 70kg prin infometare
dar acum am mai pus ceva masa si putina grasime...fac sala de 7 luni
ce suplimente imi recomandati sa pun cat mai repede masa si ma putina grasime

1 răspuns:
| Goldenboy97 a răspuns:

In primul rand alimentatia trebuie sa fie pusa la punct. Cred ca sti notiunile generale ( proteina, carbohidrati, grasimi). Daca nu, informeaza-te.
Singurele suplimente care isi merita banii: Izolat sau hidrolizat din zer si creatina. Restul risipa de bani.
Ca sa pui masa musculara cu un minim de grasime trebuie sa ai un surplus caloric de 200 - 300kcal pe zi.
Daca mai ai intrebari, da-mi reply. O sa-ti las cateva link-uri sa te documentezi. Asta doar daca vrei.