| c0ntsimplu a întrebat:

Mi-as dezvolta musculatura mai repede daca as face si 2-3 zile de inot pe saptamana + Sala?
Mentionez ca stiu cum sta treaba cu Alimentatia ( 6 mese pe zi + Shake de proteine de la Impact Whey protein).
Fac sala de o luna si vreau sa ma tin cativa ani de acum in colo.
AM 19 ani, 82kg, 1, 87Inaltime! Nu sunt gras, doar putina grasime pe burta!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inotul este foarte bun, stiinta clasifica inotul pe primul loc ca sport pentru brate si picioare, manca multe proteine din carne, numa bine inotul arde grasimea abdomniala

| OoBunnyoO a răspuns:

Inotul este ok, insa nu mai face si sala. Sau daca faci, limiteaza-te la doua zile sport o zi pauza, doua zile sport, o zi pauza si tot asa. Intre exercitii, muschii au nevoie de timp sa se regenereze. Daca faci sport constant, in fiecare zi, nu vei reusi sa pui prea multa masa musculara.