| CyberMusic a întrebat:

Ce ziceti e frumos parkourul?

4 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Foarte dar si greu iti pune si mintea si toti muschii la muna, trebuie si putina nebunie

| LgMihail a răspuns:

E bine sa te apuci de parkour, dar nu e indicat sa continui!
E o forma de sporire sau de punere in valoare a mobilitatii. Inveti si lucruri relativ practice. Deprinzi initial cateva miscari, cum sa cazi in siguranta, sa alergi foarte mult si foarte repede (etc).
Lucruri utile uneori. E bine sa le inveti si sa le folosesti DOAR cand ai nevoie. Antrenamentele (adica folosirea lor, excesiva) pot duce la deplasari de organe (de la cazaturi), afectiuni la coloana si in general la oase, lucsatii, intinderi, fracturi...moarte.

In concluzie: E bine sa stii parkour, e deficitar sa-l practici!

Funda? big grin

| SatanaInIzmene a răspuns:

Daca esti elastic si n-ai frica de oase rupte, e frumos. Daca esti lemn si te crezi elastic, atunci e de rau.

| alexralu34 a răspuns:

E foarte frumos, ca arta si ca experienta, parca te simti liber atunci cand il practici dar e si foarte greu si trebuie sa fii elastic si acletic ca sa il poti face dar pe langa asta e si periculos