| Curiosul_5844 a întrebat:

Cei care fac atletism cu antrenor sau deja au fost la multe concursuri imi puteti spune va rog frumos cum sa ma antrenez :d? Eu am 13 ani si as vrea sa stiu. Dau funda:big grin happy

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Antrenamentul nu se face 'dupa ureche'. numai un antrenor profesionist iti poate face un program de antrenament, in functie de calitatile tale fizice si de proba pentru care ai aptitudinile necesare.asta se intinde pe parcursul a multor ani si cu mult efort si rabdare.

| Adrick a răspuns:

Pentru atletism profesional esti cam batrin! dar poti sa incepi si acum si nu cred ca vei regreta...
ai nevoie de o alimentatie corecta.dar fara antrenor nu vei reusi trebuie sa contactezi cit mai curind un antrenor!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am făcut şi eu atletism acum ceva timp.În primul rând ar trebui să-ţi înveţi corpul cu mişcare că să nu oboseşti foarte repede.Aleargă şi fă mişcare cu orice ocazie.Eu lăsam până şi liftul şi urcam pe scări laughing. Orice te poate ajuta.

Răspuns utilizator avertizat