| AdrianaBacescu a întrebat:

Cine a castigat? Real sau Atletico

Răspuns Câştigător
| Annnonim12 a răspuns:

A castigat Real dupa prelungiri cu scorul de 4-1. Marcatorii: Sergio Ramos, Gareth Bale, Cristiano Ronaldo si Marcelo.

Funda te rog?

5 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Real Madrid a castigat.

Atletico a condus cu 1-0 din minutul 35 daca nu ma insel, prin golul lui Gadin.
Iat in minutul 90 + 3 (s-au dat 5 minute) Sergio Ramos a reusit sa egaleze dintr-un corner, printr-o lovitura de cap perfecta.
Apoi a urmat nebunia in prelungirile meciului, in prima repriza din prelungiri nu s-a intamplat mai nimic, iar in a doua Gareth Bale a dus scorul la 2-1 pentru Real, dupa o faza superba creata de Angel Di Maria.
Apoi Marcelo a facut 3-0, printr-un sut din marginea careului, pe care portarul l-a deviat, dar nu a reusit sa-l scoata in afara portii.
Iar in minutul 118 Cristiano Ronaldo cade in careu si obtine penalty, pe care tot el il executa.
Scorul se face 4-1 si Real Madrid devine prima echipa care a castigat de 10 ori Liga Campionilor, sub toate formele ei.

| stlucian a răspuns:

Real dar de ce esti curios? big grin

| Loker a răspuns:

Real-Atletico - 4-1

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Real cu 4-1

| hitman_7179 a răspuns:

Nu stiu frate te rog sa ma crezi!