| Flow_3035 a întrebat:

Cine avea posesia mai mare din meciul Romania-Luxemburg? Dau Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Posesia a fost mai mare pentru Romania, 53% in defavoarea nationalei Luxemburgului cu 47%.
Alte statistici: Romania 6 suturi pe poarta, 7 suturi spre poarta, 7 cornere, 12 faulturi, 2 cartonase galbene
Luxemburg 3 suturi pe poarta, 3 suturi spre poarta, 2 cornere, 11 faulturi, 2 cartonase galbene.

Concluzia? Romania a fost mult mai slaba decat adversarele sale directe in meciul cu Luxemburg. Bosnia a avut 17 suturi pe poarta posesie de 64%, FRanta 15 suturi pe poarta, 60% posesie, Albania 10 suturi pe poarta posesie 58%, Belarus a facut egal cu Luxemburg si totusi a avut 8 suturi pe poarta si posesie de 55%.

3 răspunsuri:
| ShadowAngel a răspuns:

Romania a avut posesia migii mai mare dar sa recunoastem ca a fost un meci cu norc.si asa noroc a avut si Adi Mutu'

| pianistul_1632 a răspuns:

Romania cu posesia de 52% luxemburg cu posesia de 48% funda?

| raulinio95 a răspuns:

Romania a avut posesie mai marehappy