| ThEGoodInBad a întrebat:

Cine credeti ca merita,, Ballon d'Or,,?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Cristiano Ronaldo.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ribery sau Robben, dar nu-mi fac iluzii. Anul ăsta îl ia Cronaldo.

| petre059 a răspuns:

PITURCA pentru calificare laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru petre059):

Hai mă, ce naiba, ăia sunt jucători de națională? laughing))) Mie mi-a plăcut când a primit Dodel o minge-n cap și l-a dărâmat laughing

| petre059 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai asteptam 16 ani ca sa ne calificam si noilaughing antrenor de 2 bani, jucatori de 1, 5 bani.

| cristi966 a răspuns:

Ribery 100%.cei care spun Cristiano sunt numai copii cu varste intre 7-15 ani, iar Messi sa fim seriosi a luat de 4 ori dar acest sezon a fost cel mai slab al lui din ultimii 5 ani-deci nu mai merita.Ribery a luat tot cu Bayern:Liga Camp, Camp, Cupa, Supercupa Europei.Ronaldo pentru ce? n-a castigat nimic! pentru goluri? peste 80% din ele sunt din pase si penalty-uri.Gandeste-te mai bine!

| alexs99 a răspuns (pentru cristi966):

Balonul de Aur se acorda celui mai bun jucator nu celei mai bune echipe,Ronaldo are cele mai bune cifre dintre toti jucatorii nominalizati si duce in spate Real Madrid si Portugalia, pe cand Ribery este un jucator foarte bun, dar care nu iese in evidenta, daca o luam asa Balonul de Aur il merita Robben, pentru ca le-a dus celor de la Bayern Liga Campionilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi966):

De ce ar lua Ribery si nu ar lua portarul celor de la Bayern? Ca doar na' a castigat si el aceleasi trofee cu echipa. Trofeul il ia cel mai bun jucator nu cea mai buna echipa. Iti zic eu ca nu va lua Ribery trofeul.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru cristi966):

Uite ca eu am mai mult de 15 ani si spun ca Ronaldo il va lua...
Si subscriu la spusele lui alexs99 si curlyyy

| cristi966 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vina lui Ribery ca e in cea mai buna echipa...si tu crezi ca doar Ronaldo tine Realul? ce inseamna asta ca echipa Realului Madrid e o epava? sa fim seriosi Real Madrid ramane Real Madrid cu/si fara Ronaldo.ca este el cel mai bun de acolo e partea-2-a.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi966):

Nu conteaza in ce echipa esti, se tine cont strict de contributia jucatorului.
Daca ar pleca Ronaldo Realul nu ar deveni o epava, dar nu ar main fi ce este acum.

| cristi966 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles unde bati, dar contributia lui Ronaldo in toti acesti ani la Real care a fost:1 titlu, 1Cupa si 1Supercupa.Acum serios, Realul are nevoie de mult mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi966):

Nu lua trofeele obtinute de Real ci contributia lui Ronaldo la echipa. Cine a fost marcatorul principal al echipei?
Asta e ultima mea postare aici.

| ThEGoodInBad explică:

Balonul de aur inseamna cel mai bun jucator nu cea mai buna echipa(cate goluri, pase de gol a dat ribery la baraj maturule?)

| cristi966 a răspuns (pentru ThEGoodInBad):

bravo ma!laughingcui ii pasa de baraj, ma?rolling on the flooriti multumesc ca ai comentat la raspunsul meu,''daca taceai filosof ramaneai''! daca il lauzi atat pe ronaldo si il sustii indiferent de ce am spune noi de ce mai pui intrebarea?