| anonim_4396 a întrebat:

Cine este cel mai bun fotbalist din lume?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Lionel Messi, bineînțeles.
Acesta a primit titlul de „Sportivul anului 2011" și este câștigătorul ultimelor două ediții ale Balonului de Aur.
Este o legendă vie.

43 răspunsuri:
| Cosmin_Mihai_1998 a răspuns:

Care e ce mai misto masina din lume

| Flavius_Ciocan_1997 a răspuns:

Messi e cel mai bun fotbalist din lume. Messi cu balonul de aur in mana si Cristiano Ronaldo cu samponulaughing

| Tanase_Gabi_1980_7ETI a răspuns:

Lionel Messi

| mihaita1234567891011121314151617 a răspuns:

Messi e cel mai bun din lume pentru ca are 3 baloane de aur

| dorindory1 a răspuns:

Lionel messi

| Korupt13 a răspuns:

Eo cred... ca cel mai bun a fost David Beckam si inca este pentru minesmug Dar... cel mai bun in prezent e messibig grin

| Adrian_Chirila_1975 a răspuns:

EU spun ca cel mai bun fotbalist din lume este Neymar!

| lascualexandrumihai a răspuns:

Cel mai bun fotbalist din lume este Argetinianul Lionel Messi deoarece a castigat balonul de aur de 3 ori la rand si a intrecut la FC Barcelona nr. de goluri inscrise intr-un sezon.

| Lesanu_Vitalie_1994 a răspuns:

Cel mai bun fotbalist este Cristiano Ronaldo din 2007 ca si s-a vazut dupa cum a luat Champions League tot prin munca lui...si pana cand va fi el tot asa o sa fie Cristiano Ronaldo.

| TuDyyy32134 a răspuns:

Voi tot spuneti ca Pele Maradona si altii dar intrebarea era care este cel mai bun jucator deci in momentul actual. Spuneti ca Ronaldo il face pe Messi, Dar stati un pic Messi are profil defensiv? Mai spuneti ca Messi fara Xavi si Iniesta e nimic dar Ronaldo ia mingea din poarta sa si merge pana in celalta singur.Gresit! Ai vevoie de coechipieri.Ronaldo isi da aere de vedeta parca el e cel mai bun.E un fraier.El cand prinde mingea vede doar poarta nu si coechipierii, cand ajunge fata-n fata cu portarul trage cat poate de tare ar vrea sa rupa plasa daca ar putea pe cand messi are si tinta si rafinament in lovitura.Messi e peste ronaldo.Nu e o pura intamplare ca toata plantea sustine sa messi e cel mai bun. Chiar si brazilienii dusmanii din fotbal ai argentinienilor sustin toti ca messi e cel mai bun.Ne nici o pura inamplare ca mesii are 4 baloane de aur consecutive si doboara recordurile tot ce apuca a intrat in istori cand a doborat in 2012 recordul de golurii stabilit acu 40 de ani, un record neegalabil.Voi cu ronaldo. Ronaldo a doborat vreun record sa stie macar cineva de el.In concluzie messi e cel mai bun si va fi cel mai bun nu cred ca va mai fi un jucator asa complex si bun, poate peste mult mult timp

| Popa_Răzvan_2000 a răspuns:

Ronaldo,deoarece a depasit toate recordurile din lume. Nici un alt fotbalist nu a mai facut asta.