| Andrəi a întrebat:

Credeți ca un copil de 14 ani din Constanța, cu planul carierei făcut de mic Farul-Steaua-Barcelona cu vise de a ajunge un Gica Popescu are șanse de a ajunge unde își dorește? Vreau sa ma apuc serios de fotbal (pentru ca de la 12 ani m-am dus la o echipa,taiam cel mai frumos club din lume de pe lista Barca). Când mi-am părăsit prietenii și fosta echipa toți au ras de echipa mea actuala,când am jucat pe terenul lor au venit și ma jigneau,am încercat chit ca eram de partea lor sa nu ma bag în seama cu ei,am jucat super eu și cu colegul meu central (acesta dând chiar doua goluri,el fiind mai ofensiv,eu mai defensiv).Ma bucur ca am scăpat de tribuna plina de "prieteni".E varsta de la care unii deja au oferte Real Madrid,Bayern dar aceea au multe echipe în orașele lor,mi s-a spus de multe ori ca sunt bun, când pierdeam un meci de cartier ca sunt prost, dar am învățat ceva de la un om în vârstă". De pe banca sau din tribuna se vede altceva" și acei suporteri/prieteni au mereu multe meciuri ușoare comparând etapele noastre.
Cum pot sa ascult doar de antrenor și ce zic alții despre mine sa intre pe o ureche și sa iasă pe alta? Momentan e invers

3 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Pentru ca nu ai uitat complet de ceilalti de varsta ta, daca vrei sa ajungi asa mare atunci uita de oricine si dedicate total fotbalului. Antreneaza-te pana cazi pe jos

| Ivanescucristina a răspuns:

Îți dau un exemplu: prietenul meu e fotbalist mereu a fost jignit și judecat, dar mereu el i-a ignorat și când îi spuneau ceva le multumea chit că îl înjurau sau ce spuneau, luptă și continuă să se antreneze să dea ce e mai bun
Tu dacă o să te ei după toți și să le asculți părerile îți vei pierde încrederea în tine și până la urmă îi vei crede, dar acum sincer nu ar trebui sa asculți orice spun toți terminați care nu stiu nimic de capul lor happy dacă îi pui pe teren bubuiesc de prostie...

| Andrəi explică (pentru Ivanescucristina):

Stau in acelasi oras unde si Cristi manea jucatorul cfrului a inceput sa bata mingea, mereu radeau aia mai mari ca si iarna sa fii fost Cristi iesea cu mingea