| Fiction a întrebat:

Cum as putea sa fac sa alerg mai repede? Sunt foarte slaba la alergare, iau in jur de nota 5.

9 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

NU iti face griji pentru note, nu sunt asa importante, pentru alergat trebuie sa faci bicicleta sa pedalezi cat mai repede, sa sari coarda cat mai repede posibil, sa alergi cu niste greutati de glezne, 500 grame.

| slimms a răspuns:

Cu multe exercitii si mancare sanatoasa.

| mihai19d a răspuns:

Buna! Incearca sa alergi seara sau cand vrei u macar o data la 2 zile.
Dar sa alergi mai tare, nu prea tare dar nici preea usor.
Ca distanta e bine si 2000m o data daca poti.happy
Astfel se obisnuieste organismul si nu o sa mai obosesti repede.
Asa o sa reusesti sa iei 10 la alergare.

| curlyhair a răspuns:

Mananca sanatos[fructe legume.]fa exercitii in fiecare zi, alearga prin parc...

| georgexxl a răspuns:

Incearca sa iti inbunatatesti respiratia si exerciti incepe cu incetul si in fiecare zi mai mult

| Batik a răspuns:

Cand alergi si ajungi la maxim, si te inteapa in partea stanga sau dreapta, mai trage tare pana nu mai ai respiratie. eu asa am facut si mi-am lungit puterea de a alergawinking alearga pana piki din piciore, dar sa piciwinking

| SnowWw a răspuns:

Pai incearca sa alergi in fiecare zi, cat de mult da sa se simta ca obosesti.Iti dau un sfat, cand ai o proba de viteza incearca sa pornesti pe varfuri si o sa ai un start mai bun.Bafta

| paulgg a răspuns:

Cand alergi fa-ti avant cu mainilel(adica da din ele, trage si tu tare)

| Pushy1601 a răspuns:

1)conteaza foarte mult si pozitia mainilor. daca iti misti mainile prin fata corpului in timpul alergarii, iti tai avantul.trebuie sa alergi cu mainile pe langa corp.
2)daca esti mai plinuta e de inteles.
3)Incearca sa exersezi si in afara orelor.de ex am o colega care pe cls V si VI la rezistenta nu cred ca lua 8. dupa ce toata cls. VII s-a dus la handbal, chiar daca a terminat ultima, la rezistenta a luat 10. deci trebuie doar sa mai lucrezi putinwinking