| Gimmy97 a întrebat:

Cum sa respir cand alerg, ca sa nu obosesc atat de repede, si ce ritm de alergare sau respiratie trebuie sa am? (ma refer pe distante mari/rezistenta nu la viteza mare)

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut,nu e o tehnica speciala de respirat cand alergi, pur si simplu trebuie sa respiri pe gura si pentru a te asigura ca introduci in plamani o cantitate suficenta de oxigen, este esential sa te concentrezi pe a scoate aerul din tine. Cu cat vom scoate mai mult aer „ars", cu atat vei face mai mult loc pentru aer proaspat. Respira, scoate aerul din plamani, faci loc pentru aer proaspat! Asta e tot ce trebuie sa faci, spor!

2 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Foloseste google...
In fine, uite link : http://www.andreirosu.org/......alergarii/ ( nu e reclama, dar la unele intrebari... pur si simplu daca dai o cautare pe google, ai gasit)

| ForME a răspuns:

Pur si simplu respiri pe nas si expiri pe gura