| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Cum e mai usor sa alergi ture lejere de teren? normal sau pe varfuri?

Răspuns Câştigător
| BBnikki a răspuns:

Toti profesorii de sprt si, in general, sportivii recomanda alergarea pe pingea sau cu alternanta varf-calcai (NICIODATA calcai-varf, caci obosesti din primii doi pasi).

4 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Normal iti dai seama. Ia sa incerci pe stadion cateva ture, si alta data sa alergi la deal sa vezi unde scoti mai tare limba. Nici la vale nu e usor sa stii. Cel mai usor e pe teren plan, ca un caine in jurul cozii( glumesc). Mie nu-mi place asa tare pe stadion, asa ca mai degraba alerg pe strada, asa n-am cum sa ma plictisesc, ca am in fata ochilor alt peisaj de fiecare data. Ma gandesc ca de aia nu se organizeaza maratoanele pe stadionhee hee

| ZambetDeGheata a răspuns:

Normal

| xShaarawy a răspuns:

Pe varfuri o sa te chinui si mai rau, mai bine alergi normal dar nu fugi repede o sa obosesti... big grin

| Vamprett a răspuns:

Normal.