| TheHunter38 a întrebat:

Cum poate sa te insele un biznitar care vinde telefoane, la un pret suspect de mic l-am incercat merge meniul, mp3, camera foto video, cardu, poti suna(ai semnal) fara zgarietura?

6 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

Ideea este urmatoarea, e de ajuns sa te duci la el cu suma pe care o solicita, sa-i spui ca vrei sa il iei, pentru ca el sa fie sigur ca ai bani la tine, si iti ia pur si simplu banii fara ca telefonul respectiv sa mai ajunga la tine, cu sau fara defecte, si nu trebuie neaparat sa fie 2 sau mai multi, 1 e de ajunswinking mai bine stai linistit!

| BiuL a răspuns:

E furat, nu trebuie sa aiba defecte ca sa ti-l vanda ieftin.

Răspuns utilizator avertizat
| AbstractGreen a răspuns:

E furat! sa-ti dau un exemplu, cineva fura o bicicleta. Primul lucru care il face este sa se duca la targ si sa o vanda, pana nu il prinde politia, la un pret infim desigur, sa scape cat mai repede de ea. Asta este cea mai simpla explicatie. Daca nu e asa, telefonul poate are alta belea de care o sa-ti dai seama mai tarziu... cu altceva nu poate sa te insele.