| TROTIL7 a întrebat:

Cum sa inot mai bine? Vara asta fac 4 ani de cand stiu sa inot si totusi obosesc destul de repede si nu am viteza cand inot normal, pe spate nu reusesc sa ridic bratele...

2 răspunsuri:
| rockbluesman a răspuns:

Incearca sa fii mai sportiv pe uscat facand mai multe extensii pe spate ale bratelor si alergand.O zi buna

| bookute a răspuns:

Nu incerca sa inot repede mai ales daca nu o faci corect.Incearca sa inveti stilul crawl(sau stilul liber), la 3 miscari de brate inspiri scotand capul din apa. Poti da un search despre el.Este stilul cel mai indicat si cel mai eficient dupa parerea mea.