| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa pot lovi tare mingea de fotbal. FUNDA!

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi mai mult.

| tsunami11 a răspuns:

Eu cind vreau sa sutez puternic sutez cu siretul insa degetele incerc sa le strang cind de mult pot in mine asa mingea se duce fara invirtesca si asa se executa suturile puternice.Antrenoru spunea ca atunci cind dai pas mingea trebuie sa se invirtesca in sensul opus ca sa nu aiba forta insa cind o sutezi ea trebuie sa nu se invirtesca daca te vei antrena la astfel de suturi precis vei aveea sutul puternic.

| Chuchk a răspuns:

Secretul :E atunci cand degetele piciorului ajung sub minge (folosesteti piciorul indemanatic)

| alexfotbalpoli a răspuns:

Fac fotbal de vreo 2-3 ani si acceasi problema o aveam si eu. La 10-11 ani debea loveam mingea, se ducea foarte incet. Cu timpul si cu mult antrenament si cu foarte multe dedicatie pentru acest sport am reusit sa ajung si eu o ""valoare"". Faceam in fiecare zi abdomene ( eu am banca speciala de abdomene ) faceam 20 de abdomene apoi pauza, in pauza faceam flotari, apoi iar 20 de abdomene si tot asa pana la 100 de abdomene in fiecare zi. Mananca bine, cand aveam 11-12 ani mancam pe fugite ca sa zic asa, acum am inceput sa mananc bine si se vede. NU UITA, NU RENTUNTA NICIODATA, LA INCEPUT SI EU ERAM UN ""PRAF"" NU RENTUNTA!

| ttyes a răspuns:

Cu siretul

| Riot181 a răspuns:

Spitu...eu asa fac. Cand dau cu spitu merge mingea in poarta de zici ca cei aia.laughing)

| cincizeci a răspuns:

Cu mult antrenament!

| robess a răspuns:

Dai cu piciorul...te antrenezi in timpul liber 1h sau 30 min mai mereu si asa o sa dai foarte bine cu piciorul! dar iti recomand sa dai cu siretul...BAfta