| danielleinad00 a întrebat:

Cum se calculeaza impozitul la pariuri sportive? Vreau explicatie cu exemplu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La toate jocurile de noroc si pariurile sportive impozitul este de 25% din castigul ce depaseste 600 de lei.
De ex., ai castigul brut de 1.000 de lei, se scade 600 lei, la 400 lei se aplica impozitul de 25%, care va fi de 100 lei si vei castiga net 900 lei (600+300).
Pentru sume de pana la 600 lei nu se plateste impozit.

1 răspuns:
| cristi966 a răspuns:

Impozitul se ia de la suma de 600 lei in sus.iti ia 25% si scade suma de 600 lei ioan are dreptate...