| cosmin014 a întrebat:

Cum se face masa musculara si cum se face forta?

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

Cand cresti in forta cresti si in masa musculara... Daca te duci la sala iti alegi o greutate cu care sa faci maxim 8 repetari si o sa vezi...

1 răspuns:
| Point37 a răspuns:

Din cate stiu, pentru masa musculara trebuie sa folosesti o greutate cu care sa poti face 10-12 repetari pe serie; pentru forta trebuie sa folosesti o greutate cu care poti face 3-6 repetari pe serie. Stiu ca e diferenta si in pauza dintre serii: pentru masa musculara undeva la 1-2 minute de pauza, iar pentru forta mai putin de 1 minut. Sper ca te-a ajutat cu ceva informatia. Iar daca am gresit cu ceva, rog pe cine se pricepe sa ma corecteze happy