| And4rr a întrebat:

Cum se joaca tenis?

Răspuns Câştigător
| Yoคna a răspuns:

Sincera sa fiu, nu cred ca tenisul se poate invata numai din explicatii: ai nevoie de un antrenor. Totusi, iti pot da cateva detalii. Exista doua pozitii: dreapta si rever. La dreapta, tii racheta cu mana dreapta, pe ce stanga o tii in fata si, dupa ce lovesti, trebuie sa duci racheta pe umarul stang. La rever, trebuie sa tii racheta cu ambele maini, in partea stanga si, dupa ce lovesti, sa o duci pe umarul drept. Dreapta e folosita cel mai des, reverul se foloseste numai cand mingea iti vine in partea stanga. Sper ca ti-am fost de ajutor, mult succes la acest sport minunat! si site:http://www.antrenor-tenis.ro/regulament/regulament.html

| And4rr explică (pentru Yoคna):

Iti multumesc chiar m-i-a fost de ajutor!

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Cu mana. Nu ai cum sa ointelegi daca nu te duci sa joci, iti trebuie un antrenor, sunt multe moduri in care poti juca, poti juca cu o singura mana de pe ambele parti ale terenului(forehand si backhand), cu ambele maini sau pe forehand cu o mana si pe backhand cu 2 maini. Oricum daca vrei sa inveti du'te sa iei lecti de tenis.

| Yoคna a răspuns:

Placerea a fost de partea meatongue

| CorinaEm a răspuns:

Iti sugerez sa il urmaresti pe Nadal si sa incerci sa inveti ceva din ce face el! Sincer este unul dintre cei mai buni! happy

| Lagosse a răspuns:

De care tenis? de camp sau demasa? pai eu cel putin ma uit la programe gen sport.ro,digisport,eurosport si am prins ceva, ceva e greu de explicat
laughing iti urez succes nu stiu te pup

| And4rr explică (pentru Lagosse):

Care emai usor logic!

| Lagosse a răspuns:

Hey. eu joc tenis de picior care e de fapt cu mana