| Cenab a întrebat:

Daca am 75 kg și după antrenament pe parcursul întregii zile am consumat doar vreo 70-80 grame de proteine am lucrat degeaba? Pur și simplu am adormit foarte devreme și m-am trezit de dimineață

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In 1000 zile de antrnament (nici 3 ani) vei consuma 70-80 Kg.

| RAY a răspuns:

Depinde kg tale și inaltime

| Hyperion7 a răspuns:

Ideea e că nu trebuie sa te iei după kg, ci după talie.
Grăsimea se înlocuiește cu mușchi și de aici aceeași greutate.

| RoCkKiD a răspuns:

Chestia asta nu o calculezi la nivel de zi, trebuie sa te uiti macro la cate proteine/calorii ai consumat in decursul a 1, 2, 3 luni rapotat la nevoile si obiectivele tale.

Daca in medie pe parcursul unei luni ai consumat mai putine calorii si proteine de cat ai nevoie, poti chiar sa te duci cu masa musculara in jos pentru ca organismul tau o sa canibalizeze muschii in procesul e slabire.

| Alex272714 a răspuns:

O zi, doua, trei n-are treaba, ideea e sa nu fie zilnica.