| GulDan a întrebat:

Daca fac 2 sporturi intr-o zi ma afecteaza cu ceva?

Adica gen sala + atletism sau sala+ lupte...dar un antrenmanet pe la 2 si altu seara pe la 7.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca tu rezisti sa faci 2 sporturi, nu e absolut nicio problema.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Pentru o dezvoltare sanatoasa a musculaturii trebuie sa ai cel putin 24 de ore pauza in antrenamentul aceleasi grupe de muschi!
Daca mergi la sala si lucrezi pieptul, si apoi mergi la fotbal, nu o sa fie o problema, dar daca mergi si faci picioare la sala si apoi mergi la fotbal. muschii nu o sa aiba timp sa se refaca... creste riscul de rupturi musculare!

| Seba77 a răspuns:

Mi se pare timpul de refacere putin cam mic. Daca vrei sa faci sala si atletism le poti combina dar nu zilnic cu 2 antrenamente deoarece ajungi la suprasolicitare happy ( doar daca nu faci de performanta si ai o alimentatie si vitaminizare corespunzatoare )

| AnDrEwWw9871 a răspuns:

Salut. Nu te afecteaza cu nimic. Dar trebuie sa ai grija la alimentatie. Si sa iei o pauza intre cele 2 sporturi practicate.

| EckoFitt a răspuns:

Nu, dar ar fi bine sa consumi niste suplimente pentru energie...

| sabi2002 a răspuns:

O sa ai doar puțină febtă musculară...te obisnuiesti dupa vre.un an ....sau nu mai faci febra musculara ....nush exact...