| TiTanS a întrebat:

Daca fac cu greutati, imi afecteaza cresterea in inaltime?

Răspuns Câştigător
| problems a răspuns:

Da! Preseaza coloana... puteai oferi funda pentru intrebarea asta.

3 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Iti afecteaza cresterea daca faci exercitii care iti preseaza coloana...adica daca ridici deasupra capului, restul nu te afecteaza.

| withoutmoney a răspuns:

Da.Un om in timpul zilei scade in inaltime aproximativ 2 cm datoritei masei corporale, iar noaptea in timpul somnului isi revine la inaltimea initiala sau creste. Daca combini cu exercitii la bara este totul ok.Am fost sportiv de performata timp de 5 ani si am cunoscut multi oameni cu experienta si sfatul lor a fot mereu sa nu folosesti greutati pentru modelarea corpului deoarece iti afecteeaza structura osoasa si muschii nu se dezvolta simultan.Fa la orice aparate numai nu pune in spate fiarele alea daca vrei sa ai un corp sanatos si atletic.Foloseste in exercitii masa propriului corp solicitand simultan toti muschii.Multa bafta!

| apples a răspuns:

Depinde ce faci cu ele.