| alexx102428 a întrebat:

Dacă FC Hermannstadt o sa castige Cupa României o sa joace in preliminariile UEL (fiind echipa de liga 2?)

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa joace, fiind castigatoarea Cupei, nu are importanta in ce liga joaca.
De altfel cred ca o sa si promoveze in Liga I.

| RAY a răspuns:

Sa castige cea mai buna echipa

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Adica echipa sibiana sa speram ca va castiga, cei mai buni din competitia asta,, au desfiintat amatorismul total de la FCSB.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Te insori daca ei castiga cupa?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu am de ce, poate dupa ce castiga Arsenal campionatul. Mai am de asteptat, mai pe romaneste

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man te apuca pensia pana atunci

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pensia ar fi ceva optimist, o viata de om nu-ti mai ajunge sa-mi vad echipa campioana.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Vei bantui echipa asta si dupa moarte, ce romantic

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Stii cum se zice, cu echipa-n suflet si dupa moarte!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu macar nu-mi fac asemenea griji, poli a mea nu sa calificat in seminifinale nici nu va lua campionatul, ma pot culca linistit, daca cade in liga a doua nu e nimic ca ne facem stadion nou

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Fiecare cu echipa pe care o iubeste, fiecare echipa isi are situatile sale!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Inca nu am ajuns situatia sa iubesc barbati man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nici nu se pune problema, iubirea pentru o echipa e unica, atasament mai mare ca acolo nu gasesti niciunde.
Iubesti echipa cu totul, nu pe x sau y,, e o comparatie total iesita din tipar.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Wow

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca o va castiga va juca, cu conditia sa ia licenta de la FRF, ca Voluntari nu a luat-o si nu a jucat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil nu îndeplinește condițiile de participare.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stadionul nu ar fi problema, vin si inchirieaza Arena nationala, au banii de la UEFA, bani cu care isi vor putea organiza deplasarile, eu zic ca ar putea ajunge pana acolo, e pacat sa munceasca pentru cupa si sa nu joace in Europa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nici Voluntari n-a putut juca anul trecut din cauza unor probleme de ordin juridic, nu stadionul. Trebuie făcută cerere de participare în competițiile UEFA cu ceva timp înainte, trebuie să ai câțiva ani de la înființare, etc.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

O hotie colosala, UEFA manevreaza banii cu lopata, si uite cum echipele modeste sunt lasate sa zaca-n mediocritate.
Fotbalistic si-ar castiga sansa de a juca, deci au dreptul, unul din criteriile UEFA.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Fotbalistic își câștigă în România de o grămadă de timp echipele dreptul. Îmi vine în minte Craiova în primul sezon de liga 1, care n-a putut juca deoarece trecuse prea puțin timp de la înființare. Apoi echipele insolvente, au mai fost situații.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt probleme care tot in Romania apar si care tot in Romania nu se pot rezolva, bine... contribuie si hotii din Uefa cu cerintele lor de 2 parale.

| inftball a răspuns:

Da,chiar dacă stadionul lor nu îndeplinește condițiile UEFA, va lua în chirie alt stadion.