| TMNT2013 a întrebat:

Daca pun greutati intr-un rucsac si fac flotari imi poate afecta sanatatea?

8 răspunsuri:
| andreiboss31 a răspuns:

Nu cred, dar nu mai mult de 10 sau 15 kilograme, ca dupa aia te spatele si poti sa ramai cocosat, funda?

| HideWhisper a răspuns:

Nu neaparat. Eu te sfatuiesc sa mergi la sala. Daca nu vrei sa mergi, nu-i nimic. Eu in locul tau nu as face asta. As face flotari simple. Mai bine faci 100 de flotari simple, decat 5 cu rucsacu' in spate si la a 6 a sa auzi trosnind ceva. E parerea mea, eu nu iti recomand efortu e acelasi indiferent de greutate. Sper ca te-am ajutat.

| vladv26 a răspuns:

Nu o sa iti afecteze sanatatea, numai sa nu pui prea multe kg, pune cam cate kg ai putea tu sa duci nu pune exagerat

| KodrutZ a răspuns:

Daca bagi uraniu sau alt material radioactiv in rucsac, cu siguranta.

| Blamely a răspuns:

Nu, cat timp nu pui prea multe.

| JohnnyBi a răspuns:

Mama ce sfaturi de oameni cunoscatori de... ceva, dar nu sport.

cat timp poti tine coloana dreapta si greutatile echilibrate dreapta-stanga nu ar trebui sa ai probleme. fa cum crezi, evita durerile

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreiboss31):

Eu am facut si cu 150 kg pe umeri si nu sunt deloc cocosat.

Copil mic, cere "funda" ca o femeie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru HideWhisper):

Pentru masa musculara faci maxim 10 repetari, poti peste maresti greutatea.

Marind numarul de repetari ( gen 100 de flotari ) faci REZISTENTA, in niciun caz masa musculara.

Mai documenteaza-te si tu inainte sa spui prostii.