| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

ce parere aveti despre flotari cu greutati in spate?
M-am gandit sa incep sa fac flotari cu un rucsac mai plin in spate ca sa imi solicit mai mult muschii. Credeti ca ar putea avea un impact negativ asupra coloanei sau sa apara alte probleme?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sunt ok. Dar cu flotari lucrezi doar piept si triceps (si putin umeri), alte grupe gen biceps, spate, umeri, etc. nu le lucrezi?

Răspuns utilizator avertizat
| Simona141003 a răspuns:

Bineînțeles ca are un impact mai mare, îți recomand să începi cu greutăți mici la început, sau sa faci pe ture.
Tura 1-20 flotări cu 10 KG
Tura 2- 15 flotări cu 8 KG
Tura 3-10 flotări cu 6 KG