| Seby80 a întrebat:

Daca trag de fiare zilnic in loc sa trag la 2 zile diferenta, ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| X a răspuns:

Nimic din ce speri tu.Esti la inceput presupun alegeti un program bun si o alimentatie consistenta! Programele de baza ar fi: piept biceps, spate triceps, umeri trapez, picioare(eu asta il si recomand pentru masa) ma rog sunt multe programe oricum dupa ce duci la capat odata programu iei 1-2 zile pauza dupa incepi deloc mai putin eventual 1 zi pauza intre ele, insa nu mai mult! Scuze ca m-am lungit si la intrebarea ta iti zisai nu e bine sa nu faci deloc paua dar nici sa faci 2 zile pauza intre grupele musculare 1 zi maxim

8 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Intri in supraantrenament si e grav... daca nu lasi muschiul sa se odihneasca si tu il lucrezi zilnic e egal cu zero nu rezolvi nimic, poti sa tragi 4 ani zilnici si degeaba

| nesuferit a răspuns:

Nu lasi muschiu sa se odihneasca, si nu o sa se dezvolte. pentru ca muschiul se dezvolta in zilele de repaus

| MaTrIx8378 a răspuns:

Sa tragi de ce? de ea? lol

| NemNUZ a răspuns:

Pai ar trebui sa iti mai si odihnesti corpul ( e mai sanatos) dar nu e nimic daca faci zilnic

| iefsul a răspuns:

Trebuie sa lasi muschiul macar 48-72 ore
sa- si revina dupa stresul la care l-ai supus.

| dragos9234 a răspuns:

Obosesti si muschii dupa 2 saptamani nu se vor mai dezvolta la fel de bine si de repede fara o pauza de 1 zi la 3 zile de antrenament.

| oOMasTerOo a răspuns:

Ce ai putea sa patesti. nu patesti nimic
funda plz

| Cosmin86 a răspuns (pentru oOMasTerOo):

Daca nu ai nicio treaba cu sportul du-te cu funda ta si nu mai comenta aiurea