| anonim_4396 a întrebat:

De ce in box nu vedem si meciuri gen middleweight vs heavyweight, sa vedem o diferenta de stil, unul de o categorie mica cu viteza si agilitate vs un tip mare cu forta si rezistenta sau chestii de genul..de ce sunt atat de impuse categoriile?

1 răspuns:
| Goddess23 a răspuns:

Barbatii din categoria grea detin o forta mai mare fata de ceilalti si probabil cei din urma vor fi dominati si se vor alege cu rani destul de grave ceea ce nu e legal pentru ca numai suntem pe vremea dacilor si romanilor cand se faceau lupte de acest gen doar pentru amuzamentul celor din inalta societate. Desi sa zicem ca cei din categoria usoara sunt mai agili sunt sanse destul de mici ca acestia sa iasa castigatori fara multe rani fizice.