| fotbalistuluci a întrebat:

Din ce material sunt confectionate tricourile de fotbal ORIGINALE?

Răspuns Câştigător
| tiger20 a răspuns:

Din bumbac cu 3 straturibig grin.

12 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Tricourile originale sunt facute din bumbac sau sticla reciclabila.

| Ibrahimovic a răspuns:

Depinde de distribuitor.

| Iulian03 a răspuns:

Din bumbac.

| TheStory a răspuns:

Bumbac original.

| Predator30 a răspuns:

Depinde de obicei sunt din bumbac

| Decrepit a răspuns:

De obicei,din poliester,pentru ca este durabil,usor de curatat, are proprietati fizice bune(nu absoarbe aproape deloc apa, fata de nylon si bumbac) si nu degaja caldura excesiva (cum ar face un tricou numai din bumbac). Desi se foloseste, de catre unele firme si un amestec, facut din 65% poliester si 35% bumbac.Mai recent, se folosesc si materialele reciclate la fabricarea tricourilor, dar poliesterul ramane prima varianta folosita de majoritatea manufacturierilor.

| Mentalist09 a răspuns:

Bumbac. Vote? happy

| Cirjan_Robert_1997 a răspuns:

Bunbac

| adice a răspuns:

Din plastic reciclat

| robertungureanu76 a răspuns:

Poliester100%.nu se pune bumbac deoarece retine transpiratia!

| rafael333 a răspuns:

Din panza cu putina tesatura de matase (varul meu e fotbalist)

| xBook a răspuns:

Din sticla reciclabila. La F.C. Barcelona & F.C. Steaua Bucuresti din acest material estewinking