| suntanonim4456788 a întrebat:

După operația de varicocel cat timp n-am voie sa fac sala?

Răspuns Câştigător
| LaviniuA a răspuns:

2-4 luni, in fuctie de cum te simti. Nu e la toti la fel.

| Nelucojoc a răspuns (pentru LaviniuA):

Raspunsul tau e periculos, felul in care ne simtim e subiectiv, asta e o decizie pe care numai medicul curant sau cineva de specialitate o poate lua - decizia de a da sfaturi medicale.

| LaviniuA a răspuns (pentru Nelucojoc):

El vrea sa traiasca periculos, de vreme ce intreaba lumea pe net despre recuperarea dupa operatie.

| Nelucojoc a răspuns (pentru LaviniuA):

Tu ai si testicule si operatii si esti si medic, nu?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nelucojoc a răspuns:

Ai fost operat prin scrot sau ai avut una sau doua taieturi inghinal in stanga sau in dreapta?

| suntanonim4456788 explică (pentru Nelucojoc):

Stânga la inginal

| Nelucojoc a răspuns (pentru suntanonim4456788):

Ar trebui sa iti faci un control periodic de siguranta sa iti verifice rata de succes a operatiei si cum iti arata zona, numai medicul specialist stie sa iti raspunda.