| Maxiimuss a întrebat:

Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si cel mai practic stil de lupta de strada? Ma gandeam la Karate Kyokushin, Krav Maga, Wing Chun, Muay Thay, dar care e cel mai bun?

10 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

In lupta de strada? kick box

| unknownn a răspuns:

Tu crezi ca intr-o lupta de strada o sa apuci sa stai sa te gandesti(aaa, ce trebuia sa-i fac lu asta? Cum trebuia sa-i prind mana ca sa-l dau pe jos?), n-apuci sa te gandesti la asta, cel mai bun pentru luptele de strada e boxul.

| Cosmin86 a răspuns:

Kickboxing sau muay thai, clar!

| victorr_3274 a răspuns:

In lupta de strada dai cu ce apuci, nu se tine de reguli.

| Lowkee a răspuns:

Daca vrei sa te alegi cu capul spart, fa karate, wing chun si ce ai mai scris tu p'acolo. daca vrei sa inveti sa dai cu pumnul, fa BOX. dar fa cat timp e nevoie sa iti dezvolti reflexe, niste automatisme, altfel o sa te sperii si o sa uiti ce ai invatat, cum a zis cineva mai sus si tot ca taranul o sa dai. dupa un timp o sa vina totul natural si n-o sa mai fie problema ca nu stii cum sa dai pentru. nu o dai drumu' la pumni fara sa gandesti. de ce box? e mai usor de folosit in realitate si mai eficient. cu piciorul nu trebuie sa dai niciodata cand o dai parte in parte decat daca sa lovesti perfect. chiar si asa risti sa te dezechilibrezi si esti PA. in schimb chestiile alea pe care le-ai insirat tu, nu prea folosesc la nimic, sunt ''fancy'' dar nu o sa poti sa le folosesti niciodata cand vine un turbat pe tine sa iti ia capul, n-ai timp.

| dj13 a răspuns (pentru Lowkee):

Muay Thay

| UnderKing a răspuns (pentru Lowkee):

Usor,Usor imi vine si sa rad, box serios? mai bine as da cu apuc decat sa fac box.Dar nu fac asta pentru ca eu practic wing chun daca vrei sa vezi ca am dreptate cauta pe youtube: Best fight scen Ip man 2 sa te lamuresti.

| JoanJett a răspuns:

Eu am facut Wing Chun care este un stil de lupta de strada si tehnicile sunt destul de usor de invatat si cu care te poti apara foarte bine. Si eu am facut si mi-a placut foarte mult si nu te pune sa urli laughing

| Biltan_Diana_1993 a răspuns:

Crede-ma cel mai bun este karate, deoarece este ce mai usor si mai practic stil de lupta, funda te rog.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Biltan_Diana_1993):

Esti gay de vrei funda?