| ZeulMuschilor a întrebat:

E in regula daca imi antrenez fizicul 8ore pe zi?

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu...ca să te poți numi ZeulMușchilor trebuie să-ți antrenezi fizicul măcar 16 ore pe zi. Iar duminica 24 de ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Suprasoliciti muschii si acestia nu vor creste. Nu conteaza ce dieta ai! Corpul are nevoie de standby ca sa se refaca

| Bazzed a răspuns:

Nu, dacă te antrenezi 8 ore pe zi nu vei da mușchilor timp sa se odihnească și sa se refacă, doar îi vei obosi aiurea. Sa nu mai zic ca 8 ore e foarte mult timp și e mult mai important ce mănânci decât cât timp faci exerciții având în vedere ca 4 seturi a câte 20 de repetari (depinde și de grupa de mușchi totusi) e suficient ca să stimulezi un mușchi sa crească și nu-ți ia mai mult de 15 minute (cu pauza de vreo 30s între seturi) și 5 grupe de mușchi (~o ora-o ora jumătate de exerciții) lucrate într-o zi e mai mult decât suficient și as recomanda, după asta, o zi cu activitate fizica redusă

| ZeulMuschilor explică (pentru Bazzed):

Am o dieta foarte buna

| Bazzed a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

In regula, dar asta nu contrazice celelalte lucruri menționate pe care ți-aș recomanda sa le iei în calcul

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bazzed):

Tu nu realizezi ca intrebarea e pusa la misto? laughing)

Serios acum, chiar asa greu e?

| ZeulMuschilor explică (pentru Cosmin86):

Nu e la misto, am o obsesie. Trebuie sa ma antrenez non stop

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Right laughing