| Swwenh a întrebat:

E vreun efect benefic daca renunți la carbohidrați simpli și consumi doar complecși? Și cu ce tip de faina as putea înlocui faina de grau, care să aibă carbohidrați complecși? De obicei mâncăm multa fasole, mazăre, însă cu pâine crying

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Doar dacă nu faci sport și ai un stil de viață sedentar, in caz contrar efectele sunt negative si constă în incapacitatea de a umple depozitele de glucide din mușchi într-un timp rezonabil.

| RxTx a răspuns:

Mănâncă cu oricine oricum oricât și oriunde
Important este sa faci măcar 5000 pași după fiecare masă!

| haileewatson a răspuns:

Poti sa o inlocuiesti cu faina de ovaz. Depinde la ce o folosesti. Eu folosesc faina de ovaz atunci cand fac chec, briose, banana bread etc.