| KNz9898 a întrebat:

Este adevarat daca speli bicicleta des rugineste! bicicleta mea este din aluminiu si o spal in doua saptamani de 2 ori!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca e din aluminiu...

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Exista produse de curatat care ajuta la inlaturarea oxizilor. Preferabil sa iti cumperi de pe acum ca sa nu risti nimic.

| Ioanarri a răspuns:

Depinde de bicicleta oricum cu timpul odată și odată tot va rugini dacă e să fie...Dar decât să umpli cu ia murdară mai bine să o speli oricum ruginirea se va face în câțiva ani nu în câteva zile așa ca poți să o speli liniștit