| DarkNight123 a întrebat:

Este bun acest program pentru sala?
luni-nu ma duc,este si sala mai aglomerata si am programu incarcat la scoala
marti-Piept
Miercuri-Spate
Joi-pauza
Vineri-Brate
Sambata-Umeri, trapez
Duminica-picioare
Abdomen lucrez de 2-3 pe saptamana,

4 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Nu stiu de ce lucrezi abdomen de 2-3 ori pe saptamana, nu ii lasi timp de refacere pentru ca nu ii dai decat 1 zi sau 2 de repaus.Nu stiu de ce nu faci un antrenament mai simplu spre ex
Marti: Piept+Triceps
Miercuri: Spate+Biceps
Joi: Picioare+Umeri
Iarasi nu lasi destule zile de odihna.

| DarkNight123 explică (pentru SiLaS):

Daca as face programu asta as avea 3 zile de sala 4 de odihna si e mai bine sa lucrezi cate o grupa... si eu zic ca 2 zile de odihna e destul de ok

| SiLaS a răspuns (pentru DarkNight123):

Nu este suficient, crede-ma.

| Vladut650 a răspuns:

Deci in primul rand muschii se dezvolta in zilele de odihna, nu in sala cum cred toti prostii.

Tu dai muschilor doar o zi pentru a creste. Nu trebuie sa ai mai mult de 4 antrenamente pe saptamana MAXIM. Cu cat ai mai multe antrenamente, cu atat cresti mai greu.
Abdomenul intra la foarte multe exercitii, si el se lucreaza o data maxim de 2 ori pe saptamana. Abdomenul se face in bucatarie. Un program bun de antrenament e asa.

Marti - Spate+Biceps
Miercuri - Piept + Triceps
Joi - Pauza
Vineri - Umeri+trapez+antebrat
Sambata - Picioare+Abdomen.
Duminica -Luni - pauza.

Sau asa.

marti- piept
miercuri - spate
Joi - pauza
Vineri - picioare
sambata - umeri si brate
duminica- luni - pauza