| Andreirs a întrebat:

Exista exercitii pentru marirea antebratelor si încheieturilor mainilor?

Răspuns Câştigător
| Koritar_Adrian_2000 a răspuns:

Gantere de 4 6 8kg ceva care sa nu forțeze încheietura, le tii in mâini cu brațele lipite de masa bancă etc cu pumnul în exterior și ridici mana din încheietura

2 răspunsuri:
| Nătărău a răspuns:

Da și e chiar foarte important să ai antebrațe solide. Printre cele mai simple exerciții care nu necesită aparate sau jucării (ex: gogoașă de cauciuc) sînt să te apuci pur și simplu cu mîna/pumnul de cealalaltă mînă/pumn și să tragi de ele în diferite sensuri, deasupra capului, de la nivelul abdomenului și așa. Începe ușurel, se vor contracta și tricepșii și umerii destul de tare. Spor!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nătărău):

Serios? Cu ce spui tu isi mareste incheietura?
Iti maresti oasele facand asta, cand marimea lor e determinata genetic?