| StrongHeart a întrebat:

Exista invidie intre jucatori in fotbal?
Ma refer ca varful inscrie si primeste toata atentia din partea presei,a fanilor,in timp ce unui fundas rareori i se acorda merite,chiar daca de multe ori salveaza echipa de la a pierde meciuri.
La nivel inalt,la echipe precum Barcelona sau Real,Juventus,poate nu este chiar asa, dar la un nivel mai jos, este competitia asa mare chiar si intre jucatori? Chiar daca este un joc de echipa?
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Fotbalul e pe goluri...de aia marcatorii sunt cel mai mult scosi la inaintare, dar si cand nu iti marcheaza de 3-4 meciuri e facut praf de presa. Fiecare post e important pentru o echipa, portarul e cel mai hulit, toate oalele i se sparg lui in cap la o infrangere pentru golurile incasate, dar trebuie analizat de unde a plecat faza, care fundas a scapat din marcaj jucatorul advers, sau ce mijlocas a gresit o pasa data inapoi la atacantul advers si tot asa. Se creeaza o competitie si intre jucatori, asta e evident, o competitie pentru cine este numarul 1 la echipa, d-aia este desemnat capitan cineva care e mai vechi si care stie sa lucreze la psihicul echipei si sa faca din individualitati o intreg grup. Cine greseste intr-un meci decisiv e iesit tap ispasitor pentru ca la nivelul ala mare, la milioanele de euro pe care le castiga nu au voie sa faca greseli copilaresti din partea tuturor sau ca atacantul sa rateze din situatii ideale in meciuri importante in special, antrenorul nu mai zic ca e primul atacat, chiar daca de multe ori el nu are nicio vina ca atacantul nu marcheaza cu poarta goala.

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Un raspuns foarte complet, exact ce as fi vrut sa aflu.

| Drimmero a răspuns (pentru StrongHeart):

Mi-am dat seama ca vrei o analiza si nu un raspuns la 'sto

3 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Cum fotbalul e un joc competitiv, cred ca e mereu dorinta aia de a fi mai bun fatade cum erai in trecut ca jucator, dar si mai bun decat colegii tai daca poti.