| anonim_4396 a întrebat:

Fac antrenament acasa dar nu foarte intens pentru ca folosesc doar gantere de 5kg, de cata pauza au nevoie muschi pentru a se reface pentru urmatorul antrenament? Daca fac antrenament in fiecare zi pentru aceiasi grupa de muschii exista riscul de supraantrenament?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi serios cu gantere de 5 kg sa faci asa ceva

| Mihaelablabla a răspuns:

Daca ai doar gantere de 5 kg... nu prea cred. Dar ar fi bine sa alternezi. Azi biceps si triceps, maine abdomen, poimaine exercitii de pe net pentru spate, picioare.