| Ionut321123 a întrebat:

Faceti-mi si mie va rog un program de culturism pentru acasa dar si cu niste videoclipuri ceva ca sa vad cum sa le fac exercitiile. Mentionez ca am doua gantere reglabile, de 15 kg gantera si o haltera de 50 kg reglabila si o bara la care pot face tractiuni.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Exista deja facut :

http://www.getfit.ro/......acasa.html

In ziua de spate incepi cu 2 tipuri de tractiuni ( priza larga tip pronatie si priza ingusta cu palmele spre tine )

5 răspunsuri:
| 25091999 a răspuns:

Bravo ti-e ca ti-ai luat gantere o sa te ajutate foarte mult!, eu inca nu mi-am luat gantere si imi este putin greu la exercitii. pentru a-ti da un program bun spune-mi greutatea, inaltimea si cati ani ai pentru a sti cat de greu iti dau! ok! Am sa te ajut cu placere si sunt experimentat in domeniul dezvoltari masei musculare, dar tin cont si de unele aspecte ale persoanei!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 25091999):

Serios? esti experimentat?

| Ionut321123 explică (pentru 25091999):

Am 17 ani, 1.75, 67 kg

| 25091999 a răspuns:

A deci acum stiu! ai grija ca dimineata sa ai cea mai bogata masa din timpul zilei, sa mananci sanatos, apoi faci timp de 5-7 minute incalzire cu ganterele de 15 kg si mai faci si gimnastica vreo 5 minute dupa ce ti-ai facut incalzirea faci timp de 15 minute cu gantera dar i-ti propun sa nu incepi cu 50 de kg sa incepi cu 20 de kg si la doua zile mai pui 10 kg, o sa vezi rezultate in cam aproximativ o luna! si in aceasta perioada incearca sa te feresti de cartofi parjiti, paste fainoase, fast food, tigari, alcool si mananca multe fructe! Funda!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 25091999):

Esti complet pe langa laughing

apuca-te de sah