| Niciunnumedeutilizator a întrebat:

Fraților, Arabia Saudită, cea care a îngenuncheat Argentina, a fost acum bătută de Polonia cu 2-0.
Mi se pare că saudiții au jucat destul de bine la începutul primei reprize, cu toate că după au făcut multe gafe (au ratat penalty-ul, imediat după a mai fost o ocazie și apoi un corner).
Astăzi joacă Mexic cu Argentina; dacă Argentina pierde și de data asta merge acasă (Polonia și Arabia au 4 și respectiv 3 puncte deja, Argentina 0).
Cum comentați?
Edit: Argentina a învins Mexicul cu 2-0. Meciul per total mi s-a părut slab, dar golurile lui Messi și Fernandez au fost deosebite. Argentina are acum 3 puncte și e în fața Arabiei datorită numărului de goluri. Dacă Argentina bate Polonia, au locul asigurat. Dacă pierd, vor fi la mâna arabilor (Arabia-Mexic).

9 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Argentina a fost slaba laughing sa plece acasa

| cristi202 a răspuns:

Am mai zis eu că sunt jocuri "făcute"...

| king5151 a răspuns:

"Ingenunchiat"? Mi se pare putin exagerat spus, in prima repriza clar Argentina a fost peste, dar la scorul asta e mult spus ingenunchiat, daca era 3-0 4-0 da. O sa-i bata cu scor mare pe Mexic pentru ca e un meci decisiv.

| sabin89 a răspuns:

Eu țin cu Iranul. Sper să ia trofeul happy

| king5151 a răspuns (pentru cristi202):

Stai linistit, e cupa mondiala, mai ales ca e ultima cupa a lui messi, nu sunt blaturi ca in liga 1 Romania

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns (pentru DracuIa):

Am auzit că discriminarea e interzisă în zilele noastre. Suntem toți frați happy

| Drimmero a răspuns:

Inca nu e calificata, au castigat meciul cu executii, nu au jucat exceptional si in continuare sunt o echipa fragila rau, daca se vor califica de pe locul 2 vor da de Franta in optimi iar francezii nu se joaca, la cum arata defensiva lor face Mbappe ravagii printre ei, trebuie sa castige grupa si probabil vor da Danemarca in optimi, nici acolo nu e batut in cuie ca vor trece, oricum eu personal nu-i vad ajungand asa departe in competitie.

| ReddY25 a răspuns:

O fi fost blat