| Fresh a întrebat:

FUNDAAAA! Salut TPU imi poate spune mai multa lume laughing) niste exercitii care sa dea roade intr-un timp destul de scurt pentru rezistenta (enduranta) pentru dezvoltarea detentei si a muschilor picioarelor big grin

Răspuns Câştigător
| Dyanna_8324 a răspuns:

Da, bine inteles. happy
Eu fac atletism de un an si jumatatebig grin
Pentru rezistenta fa alergari accelerate la deal ( in panta pe distante de 60-80 m) alergare accelerata = alergare destul de usoara al inceput si accelerezi pe parcurs astfel incat sa ajungi sus cu viteza maxima

poti face 3 serii a cate 5 cu pauza 5 minute intre ele, daca e prea mult fa 3 seri a cate 3big grin
Pentru detenta poti folosi niste garduri care iti vin cam pana la genunchi sau mai jos, vreo 5 garduri sunt de ajuns si le asezi paralele, ai grija sa nu fie prea departate sau prea apropiatehee hee si faci sarituri pe 2 picioare peste ele, in caz ca nu ai garduri foloseste stinghii si fa peste ele AGS (alergare cu genunchi sus) joc de glezne, sarituri puternice pe 2 picioare, sarituri puternice pe un picior si ridici mult genunchiul la piciorul cu care sari. Peste stinghii poti face si AGS rapid, joc de glezne rapid, sau rapiditati, alergi peste ele cat de tare poti tu. Pentru detenta mai poti incerca la niste scari. faci 2 serii de:alergare din treapta in treapta, sarituri pe 2 picioare din treapta in treapta, sarituri pe un picior din treapta in treapta, alergare cu genunchi sus din treapta in treapa, apoi faci exercitiile astea din doua in doua trepte.happy

Aceste exercitii, sariturile si acceleratele ajuta si pentru muschii picioarelor si sa prinzi si forta:*

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Coarda, si bazin. Garantie asigurata. Daca bazin nu vei putea, coarda obligatoriu. Pa!

| Dyanna_8324 a răspuns:

Msk pentru. funda;*

| Fresh explică:

Multumesc tuturor big grin tongue

| MytzaOnTheMix a răspuns:

Genoflexiuni si alergare multawinking + o diecata normala