| Larisaaaaaaaa133 a întrebat:

~|Funditsaaaa`|~Deci a devenit o obsesie, imi doresc foarte mult sa slabesc acum incepand din luna iunie vreau sa dau jos macar 3 kg.Am 1.58 si in aug fac 14 ani, am 50 de kg.Nu sunt forte grasa, dar simt nevoia nu ma simt bine i pielea mea simt ca trebuie sa slabesc. Vreau sa nu mai am acele sunculite si colacei.Incep sa nu mai mananc dulciuri iar sport voi face sarind coarda si mai fug. Voi ce imi recomandati sa mai fac? Va rog cate mai multe sfaturi, sunt binevenite toate:*Am nevoie urgent de ajutorul vostru.Multumesc anticipat:X[Dau fundita` pentru cel mai bun sfat promitwinking]

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Pai cu atitudinea asta nu faci nimichappy. Daca spui ca sport "mai faci", inseamna ca faci cand iti aduci aminte. Daca vrei cu adevarat sa slabesti, ai putea sa alergi 20-30min pe zi si seara sa faci cate abdomene potihappy(abdomene adica ridicarea omoplatilor de pe sol nu toata partea superioara a corpul, si sa le faci o zi da si o zi pauza)Succes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci fructe si legume faci mult sport si dormi foarte bine apoi daca nu merge poti sa-ti faci ca un masaj cu crema prin zonele acelea de care zici uh.

| UbexFlo a răspuns:

I eu ma chinui de ceva vreme sa slabesc si iti dau exemplul meu pe care nu trebuie sa-l urmezi pe tot.
Am inceput cu cate 20 de abdomene dimineata si seara, am renuntat mai intai la dulciuri si la sucuri. Dupa 2 zile am ajuns sa fac cate 40-50 de abdomene dimineata si seara si am renuntat la tot ce inseamna mancare care ingrasa.A6a zi am ajuns la 60 de abdomene adica 120 pe zi si am renuntat la mancare in proportie de 60% si a7a si a8a zi nu m-am putut ridica din pat, nu am putut merge, nu am putut manca, am baut doar apa pentru ca am dat intr-o anemie foarte puternica.
Ce te sfatuiesc sa faci este sa incep incetul cu incetul sa faci abdomene si in fiecare zi sa faci cu 5 sau 10 mai multe chiar daca trebuie sa te fortezi si cel mai important este sa renunti la dulciuri, sucuri si ceea ce contine calorii dar sa nu renunti de tot la mancare si sa bei doar apa asa cum am facut ei.Te limitezi la carne la gratar, legume, iaurturi, oua si ciorbe pentru ca lichidul face bine.Bafta la dat burtica jos tongue