| rororef a întrebat:

Genoflexiunile ajuta la cresterea in inaltime? funda.

Răspuns Câştigător
| Andrutza137 a răspuns:

Trebuie sa spun ca nu sunt sigura dar iti pot spune ca genoflegiunile fac piciorul frumos...
Daca vrei sa cresti in inaltime poti incerca urmatoarele exercitii:
Sprint sau alergari cu viteza - Cand corpul executa miscari rapide, la viteza mare, se elibereaza un anumite hormon de crestere care contribuie la cresterea in inaltime. Mai mult, probabil ca acest lucru va va ajuta sa aveti picioare mai lungi, fapt avantajos din punctul de vedere al cresterii in inaltime.

- Baschet - Acest sport ajuta orice persoana sa fie mai inalta indiferent ca este tanara sau este deja in varsta.

- Atarnari - Daca stati atarnati de o bara, de exemplu, acest lucru va contribui la lungirea picoarelor si a spatelui cu ajutorul fortei de gravitatie.

- Exercitii de stretching - Intinderea spatelui, intinerile in fata, in laterale - tot felul de exercitii de stretching va ajuta sa cresteti in inaltime intr-un mod natural. Este important ca acestea sa fie corect realizate pentru a obtine beneficii cat mai mari.

- Sariturile - La fel ca si baschetul, sariturile sunt un exercitiu conventional care va va ajuta sa cresteti mai inalti.
Mult succes. Funda?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te ajuta deloc

| venilla a răspuns:

Nu cred, incearca baschet sau innot, sau fa sarituri (ca si cum ai arunca mingea la cos)

| AdrianIonut100 a răspuns:

E important sa faci miscare ca sa menti in forma si in plus sa iti maresti rezistenta.E bine sa practici un sport.