| vanonim a întrebat:

GFX-8 sau Rapid Mass de la Natural Plus?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Prietene tu aici ai doua chestii diferite.Ai un concentrat proteic si o creatina. Substante care au roluri diferite. Stiu ca ambele sunt pentru marirea masei musculare dar ele actioneaza diferit si tu trebuie sa stii asta ca sa poti sa iti alegi ce ai nevoi. Proteina e elemnetul de reparare a muschilor dupa antrenamnet.Ea este descompusa in aminoacizi si umple microfisurile din fibra facand muschiul mai mare.Creatina este un supliment care iti da un plus de energie si forta in sala. Ea este o substanta pe care corpul nostru o produce natural din mancare dar o produce in cantitatai mici si de aceea aveam suplimentele. Produsele astea doua trebuie sa fie luate impreuna. Creatina o sa iti dea energina si plusul de forta ca sa poti sa faci mai multe repetari cu greutati mai mari astfel facand acelel microfisuri mai mari decat daca ai face fara creatina. Iar proteibna bine inteles trebuie sa o ai ca sa si umplii microfisurile respective.Deci daca iei creatina e recomandat sa iei si proteine. Dar proteinele le poti lua fara nici un alt supliment. Deci te sfatuiesc sa iti iei ambele produse sau daca nu GFX 8. Poti sa te rezumi si ola produse mai ieftine. Faptul ca nu sunt ambalate in cutii sclipitoare nu inseamna ca nu sunt bune. Trebuie sa citesti vloarea nutritionala a produsului. Daca iti iei creatina trebuie sa ai macat 1000mg de creatina pura /pastila. Daca nu, o sa fi nevoit sa iei cate un pumn de pastile pe zi.Iar la proteine sa aiba proteina extreasa din mai multe surse. Zer, lapte, oua... Corpul uman e ca si o cladire creatina e ca sicum ai mai lua muncitori in plus iar proteinele sunt materialele de constructie.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce inaltime, greutate, varsta ai? GFX-8 este un gainer ( mai multi carbohidrati decat proteine), e bun daca esti ectomorf, altel poate iti trebuie un concentrat proteic ( mai multe proteine decat carbohidrati ).

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Primul! Mi se pare mai bun!

| vanonim explică:

Vreau pareri de la cunoscatori, si mai detaliat daca se poate, efecte etc.