| Linda724 a întrebat:

Hei buna TPU! Eu fac sarituri de pe marginea bazinului in apa insa doar in bazine in care ajung cu picioarele la fund. Cum as putea sa imi inving frica si sa pot sari in bazine mai adanci? Fiindca sincer imi este cam frica chiar daca stiu sa inot. In al doilea rand as vrea sa stiu cum se face saritura in cap. Adica chiar nu prea pot fiinda de cate ori am incercat am aterizat pe burta si m-a durut foarte tare. Este adevarat ca poti da cu capul de fundul bazinului cand faci astelfel de sarituri?

1 răspuns:
| MaybeSomeone a răspuns:

Pur si simplu o faci. Daca vrei sa sari in cap ai nevoie de un bazin mare... pentru ca fizica. Cei din delta sunt aruncati din barca sa invete, tu deja stii n-ai ce sa patesti,,, mai ales la piscina