| Anonim124635 a întrebat:

Acum 2 zile m-am cântărit si am 79 kg la 12 ani. Stie cineva niste sfaturi pentru slăbit la burta? Nu am foarte multă grăsime. Am grăsime la: picioare (sub burta pana la talpi), gusa (am barba dubla) si la talie. Nu stiu ce e cu mine deoarece fac sport (merg la alergat si la plimbare cu catelusa familei cane corso de 11 luni si nu mănânc prostii, adica sticksuri si dulciuri, dulciurile chiar nu le suport gustul. Va rog dati-mi niste idei ce as putea sa fac si cam ce exercitii as putea sa mai fac pentru slăbit sau ceva tehnici orice.
(Rog raspunsuri serioase)

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai greutate mare si barba dubla, atunci e foarte mare probabilitatea ca ai probleme functionale la glandele tiroidale.
Mergi cu parintii la medicul de familie, sa te trimita la endocrinologie, pentru investigatii!

| Alverto a răspuns:

Poate e de la gene, de la părinții tăi. Eu pe la 12 ani cântăream 50-51 kg, și atât este normal

| aimullah123 a răspuns (pentru Bula):

Si eu am avut gusa. Am un vecin care are gusa tiroidiana dar la el e altfel decat la oamenii grasi.

Bula
| Bula a răspuns (pentru aimullah123):

Din acest motiv trebuie investigatie medicala.
Cauzele pot fi multiple.

| Anonim124635 explică:

Nu am probleme medicale
Am fost la un medic si a zis ca ma îngrașă de la stres pentru ca tocmai ce a murit tata doar atatedicul a zis ca trebuie sa fac mișcare si nu mi-a gasit nimic cu glanda a zis ca trebuie sa fac multă mișcare dar nu stiu ce as putea sa fac pentru slăbit am multă grăsime la picioare de la burta in jos

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anonim124635):

Alergare si drumetii multe, in loc sa stai acasa pe scaun sau in pat.

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.