| urascgimnaziul123 a întrebat:

Am 12 ani, sunt fata si am 50 kg. Este rau? Fac 6 ore de inot pe saptamana si nu vad cum ca as slabii. Am programul de inot asa din luna august. Nu m-am mai cantarit de mult dar cred ca am mai putin de 50 kg n ustiu. Stiu ca am mai mult de 45 km. Am muschi pe partea de sub genunchi a piciorului si grasime pe pulpa de deasupra am grasime pe burta si in rest nimic. De la coaste in sus nu mai am grasime. Nu tin dieta si nu pot. Mananc doar ce mi se da si nu am ce comenta. Dulciuri mananc ca orice copil. Pana la anu, in septembrie credeti ca voi slabii? Aveti sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daca ai 1.60 inaltime sau mai mult este foarte bine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat EXACT ce înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuia sa ne fi spus inaltimea. Incearca sa lucrezi la grasime, e ciudat ca o ai daca faci inot.

| SuntFataInPlm a răspuns:

Conteaza inaltimea ta, daca mi-o spui, iti spun daca e bine. Si cat mai trebuie sa slabesti