| Biiancaaaa a întrebat:

De curand am aflat ca nu se va mai face handball la clubul sportiv la care practicam de 3 ani, iar la altul nu vreau sa ma duc din cauza antrenorului.
Voi ce sport imi recomandati? L-ati practicat? Daca se poate sa fie un sport cu ajutorul caruia sa ma si inalt.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| R0co3 a răspuns:

Buna Bianca,
Daca nu vrei sa continui cu Handball-ul incearca baschet sau volei. Eu practic baschet de 6 ani si m-am inaltat destul de mult la varsta pe care o am. Un alt sport ar fi voleiul, chiar si inotul, care iti face umerii lati. Totusi eu cred ca baschet este cea mai buna alegere.
Succes,
Pa-Pa

8 răspunsuri:
| figure a răspuns:

Voleiul si baschetul sunt interesante. Amandoua te ajuta si pentru inaltime.

| Roxii12 a răspuns:

De ce sa te lasi daca iti place? Si eu fac de 3 ani si am avut un antrenor... nu zic cum. Dar daca chiar iti place, dai tot ce poti big grin Mie cat am fost la junioare 4 am facut cu o antrenoare si mai venea cateodata si antrenorul de la junioare 3. De el iti spuneam ca este... na. E un sport frumos si greu, recunoastewinking

| Biiancaaaa explică:

Pentru cei care mi-au dat drept exemplu inotul. Am propria piscina unde practic inot, insa singura, fara profesor. Inot de 7 ani, insa nu ca sport, ci ca pasiune. happy
La noi in oras nu se practica polo si nici multi care fac inot nu sunt, de aceea prefer sa nu dezvolt asta, caci nici macar nu am unde.laughing
Oricum, multumesc tuturor, nici nu stiu cui sa-i dau funda! M-ati ajutat mult! >big grin

| TequilaAdam a răspuns:

Inotul este cel mai potrivit sport, parerea mea.Iti salveaza viata, in primul rand.Sunt inotatoare de aprox. 2 ani.Am participat la nationale, si vreau sa spun ca inotul m-a inaltat si m-a dezvoltat foarte frumos. Daca 1 an vei face, sau chiar si 5 luni, iti garantez ca o sa te indragostesti de el.

| TequilaAdam a răspuns:

Inotul

| Bijou19 a răspuns:

Buna Bianca, si eu sunt fosta handbalista stiu prin ce treci. Si echipa mea s-a desfiintat si am ales sa fac dansuri, mai exact breackdance. Eu in asta m-am regasit, dar tu poti incerca polo(tot un fel de handball doar ca in apa) sau baschet. Sper sa gasesti ceva care sa "inlocuiasca" cat de cat handbalul.

| izyy2000 a răspuns:

Mai de preferat este baschetul. O sa te inalte mult.

| izyy2000 a răspuns:

Mai de preferat este baschetul si voley-ul. O sa te inalte mult.