| Anonim0078965 a întrebat:

Sunt fata si am aproape 17 ani.Fac baschet si de ceva vreme ma tenteaza sa ma apuc de box/kickboxing.Nu prea stiu cu ce se mananca,dar in ultima vreme am devenit din ce in ce mai interesata.E ok sa ma apuc acum, adica nu e prea tarziu si mi-e frica putin si de reactia celorlalti prieteni, familie.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagate indiferent de parerile lor, asa te aperi de violatori, hoti si posibili tigani

| Ibrahimovic a răspuns:

Depinde si de fizicul tau. Daca ai o constitutie buna pentru acest sport s-ar putea sa nu fie tarziu. In caz contrar, va fi mai greu. Nu stiu ce antrenor va sta dupa tine sa acaparezi niste lucruri deosebit de importate, pe care le puteai dobandi mult mai usor daca te apucai mai din timp. Vorbesc de kickboxing, pentru ca la box nu ma pricep, n-am cum sa intervin.
Pe ce se mananca? Ai nevoie de determinare in primul rand. Antrenamente dure care sa te pregateasca nu numai fizic, ci si psihic. Trebuie sa inveti si sa incasezi, nu doar sa dai. Daca nu esti capabila sa rezisti loviturilor, sa induri, n-ai nicio sansa, mai bine ramai la baschet.
Dar, avand totusi experienta sportiva in spate, e posibil sa te adaptezi.

| ubox7007 a răspuns:

Ignora-l pe ala care e cu "asa te aperi de violatori, hoti si posibili tigani" probabil nu o sa dai peste o astfel de situatie in viata ta. Daca iti place sportul acela il faci ca iti place, nu ca sa te duci pe strada sa fi cestio cine care se bate. Du-te si practica daca asta iti doresti, dar sa stii ca o data ce aia atacat pe cineva (nu in legitima aparare) si ai batut acea persoana, esti data afara din acel sport gen competiti si insasi sala de antrenament daca ai facut-o de oaie. In rest mult noroc si succes in ceea ce vrei sa faci.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Baga-te la MMA ..eu sunt la MMA si e super... happy happy

E ceva gen kick-box, adica din MMA fac parte si kick-box-ul, box-ul, judo-ul, bjj-ul etc ....deci le studiem pe toate deodata! Eu de la MMA o sa le stiu pe toate aceste stiluri..si sa stii ca, as alege kick-box-ul ca propriul meu stil de luptator MMA!

Nu asculta ce zic prietenele! Daca spun ceva rau, nu iti sunt cu adevarat prietene... familia...n-a, incearca sa le explici frumos....pe mine m-au lasat amandoi, doar mamei ii era frica

Eu spun sa te bagi cu incredere, ori la kick-box, ori la MMA...pentru ca in Romania, kick-box-ul si MMA-ul sunt destul de dezvoltate (la MMA avem cea mai mare promotie din Europa, a venit in ea si Rico Verhoeven, asa zis,, printul" kick-box-ului, el lupta si in Glory, cea mai mare promotie de kick-box, din intreaga lume...deci, iti dai seama ca salariile la MMA, nu sunt mici....la kick-box la fel, crezi ca mor aia de foame? Ba din contra, au o gramada de bani...winking

In baschetul romanesc e saracie...chiar daca iti place, nimeni nu sta cu cateva milioane pe luna...

Funda?! happy